צ’קים חוזרים

צ’קים חוזרים – הסכנה ואיך תמנעו ממנה

צ'קים חוזריםצ’קים הם אמצעי תשלום מקובל בישראל וישנם עסקים אשר מסתמכים עליהם כאמצעי תשלום עיקרי. עם זאת, אי כיבוד של צ’ק או במילים אחרות צ’קים חוזרים יכול ליצור בעיה אמתית בעסק. ברגע שהעסק לא מקבל את הכספים המגיעים לו הוא נפגע (ואין זה משנה מהו גובה הצ’ק) ולמרות זאת האפשרות להיפגע היא אינה סיבה לא להשתמש בצ’קים אלא סיבה טובה לעשות זאת בצורה נכונה ולהגן על העסק.

מה הבעיה האמתית עם צ’קים חוזרים

כל בעל עסק רוצה לכבד תשלומים ורוצה שהלקוחות יכבדו אותו. אחד מאמצעי התשלום שעדיין נחשבים ללגיטימיים בישראל הוא הצ’ק. הבעיה הגדולה ביותר עם קבלת צ’קים כאמצעי תשלום היא חוסר הביטחון בכיסוי שלהם וזה סיכון שאף בעל עסק לא יכול להרשות לעצמו. במקרים כאלו, ניתן להשתמש בשירות של ניכיון צ’קים.

שיקים חוזרים יוצרים שלוש בעיות עיקריות עבור העסק:

  • חוסר תשלום – חוסר התשלום הוא הבעיה העיקרית של העסק כאשר לרוב העסק מגלה צ’יקים חוזרים רק לאחר שהלקוח כבר קיבל שירות או מוצר, מה שאומר שהעסק מפסיד פעמיים, הוא גם לא מקבל תשלום והוא מוציא את עלויות התמורה.
  • בעיית תזרים – רוב בעלי העסקים מסתמכים על הצ’קים בתכנון התקציב שלהם ולכן ברגע שישנם שיקים חוזרים נוצרת בעיית תזרים. בעסקים רבים תכנון התקציב מוביל גם להוצאת שיקים לספקים ומכאן שנוצרת בעיה חמורה מאד של תזרים.
  • בזבוז זמן יקר – ברגע שהצ’ק שהופקד לא מכובד העסק צריך להתחיל בהליך גבייה מהלקוח. הליך זה יכול לקחת זמן ומשאבים נוספים מהעסק וזאת בזמן שהוא צריך גם לחשב את התקציב שלו מחדש.

פתרון לשיקים חוזריםהעובדה שהתאריך לכיבוד הצ’ק הוא עתידי עלולה לגרום לעסק להבין שיש לו בעיה בשלב מאוחר ולפעמים מדובר בזמן רב לאחר שהוא העביר סחורה, מוצר או שירות וזאת בין היתר גם בשל מדיניות ה”שוטף” הנהוגה בישראל, מדיניות על פיה התאריך של כיבוד הצ’ק לא יהיה התאריך של העברת התמורה.

מה העסק יכול לעשות כדי להימנע ממצב של שיקים חוזרים

העובדה שישנם צ’קים חוזים יכולה לסכן את העסק ועם זאת היא לא אומרת שיש להימנע מאמצעי תשלום זה (מה גם שלא תמיד הדבר אפשרי ובמיוחד בעסקים שבהם זהו אמצעי התשלום הנהוג). כל עסק חייב להגן על עצמו ולהשתמש באמצעים שיבטיחו לו בין היתר גם את הכיבוד של התשלומים. היום ישנה אפשרות לדעת מראש האם הצ’ק יכובד או לא וזאת לפני מסירת המוצר או נתינת השירות ללקוח. כל עסק יכול וצריך להגן על עצמו מפני שיקים חוזרים וכך לשמור על תזרים מזומנים ולחסוך בזמני גבייה.

מלא פרטים לקבלת הלוואה בתנאים מעולים!

Call Now Button