שאלות נפוצות על ביטוח למקרה מוות

אם אתם שוקלים לרכוש ביטוח חיים ותוהים מה זה ביטוח למקרה מוות, ומה ההבדלים בין שני המונחים, כדאי שתבינו היטב את העובדות. כך, למשל, אם נפטרתם בתאונת דרכים, פוליסת ביטוח למקרה מוות נכנסת לתוקף. אבל אם נפטרתם בגלל מחלה או אפילו במהלך ניתוח, קרוב לוודאי שיקיריכם לא יקבלו הטבות כלשהן.

יש לכם שאלות נוספות על ביטוח למקרה מוות? הנה כמה מהשאלות הנפוצות ביותר והתשובות עליהן, שיעשו לכם סדר במונחים, כך שתוכלו להבין מה תוכלו לקבל במסגרת הפוליסה, ולמה חשוב שתהיה לכם פוליסה מתאימה.

מה זה ביטוח למקרה מוות?

ביטוח למקרה מוות הוא אפשרות שלעתים מתגלה כמשתלמת יותר מכיסוי ביטוח חיים. ניתן לרכוש את הביטוח כפוליסה עצמאית, שמספקת כיסוי בסיסי כנגד מספר תרחישים שמובילים למוות. הביטוח מוגבל הרבה יותר ביחס לאירועים מתאימים, והמשמעות היא שקיימים מקרים שבהם מות המבוטח לא יוביל לתשלום עבור המוטבים.

יחד עם זאת, הפוליסה היא הרבה פחות יקרה מפוליסת ביטוח חיים מקיפה, ולכן זו עדיין אפשרות ידידותית יותר לתקציב עבור רבים.

מי מקבל את ההטבה?

הגמלה משולמת ישירות למבוטח הראשוני, למוטבים של המבוטח הראשוני, או לעיזבון המבוטח העיקרי, אם לא נבחרו מוטבים.

מלא פרטים לקבלת הלוואה בתנאים מעולים!

מה לא מכוסה?

כל חברת ביטוח קובעת אילו מצבים מכוסים במסגרת ביטוח למקרה מוות, ויש הרבה אזהרות ואותיות קטנות שימנעו מכם או מיקיריכם לקבל תשלום. האמת היא שיכול להיות שקל יותר להבין מה אינו מכוסה במסגרת הפוליסה. הנה כמה מצבים אשר בשום פנים ואופן אינם מכוסים על ידי הפוליסה:

  • מחלות שמפורטות על ידי חברת הביטוח
  • מוות במהלך ניתוח
  • התאבדות המבוטח
  • שימוש במנת יתר של סמים מסוכנים
  • מוות בשל זקנה
  • תאונה שנגרמה כתוצאה מנהיגה בשכרות
  • מוות במהלך פעילות מסוכנת, כמו צניחה חופשית או מרוצי מכוניות
  • השתתפות במלחמה.

האם אפשר לשנות את המוטבים?

יש לכם את הזכות לשנות את המוטבים בפוליסת ביטוח למקרה מוות. כל שעליכם לעשות הוא למלא את הטפסים המתאימים שמסופקים על ידי חברת הביטוח שלכם ולהגיש אותם לנציגי החברה.

איזה נסיבות יכולות להיות פחות ברורות?

נניח שנפטרתם בתאונת דרכים, אבל מתברר שעברתם התקף לב במהלך הנהיגה, שגרם או תרם לתאונה. למרות שנהרגתם בתאונת דרכים, מצב שמכוסה לעתים קרובות בפוליסת ביטוח למקרה מוות, חברת הביטוח עדיין יכולה להכחיש את תביעתכם על בסיס מחלות לב, וזהו רק אחד ממצבים רבים כאלה שהתשובה לגבי הכיסוי תלויה בחברת הביטוח.

מה חשוב לדעת בשורה התחתונה?

פוליסת ביטוח למקרה מוות מוגבלת הרבה יותר מפוליסת ביטוח חיים מקיפה, ובמקרים רבים, חברת הביטוח עשויה להערים קשיים במקרה של תביעה, ולא לאשר את התשלום למוטבים.

נקודה נוספת שחשוב להפנים היא שאם המצב הכלכלי של בני משפחתכם יושפע באופן שלילי או יחמיר, ככל הנראה פוליסת ביטוח למקרה מוות לא תספיק, ולכן חשוב שתהיה לכם גם פוליסת ביטוח חיים.

 

Call Now Button